bulasik-makinesi-koku-yapiyor

bulasik-makinesi-koku-yapiyor

Bulaşık makinesindeki koku sorunu bulaşık makinesi kullananların en az bir kere karşılaştıkları bir sorundur. Bu koku sorununun birden fazla nedeni olabilir.

Öncelikli, sebep bulaşık makinenizde ağır kirli, akıtılmamış ve fazla yağlı bulaşıkları yıkadığınızda bu kirlerin sıcak su ile buluşması ve o atıkların bulaşık makinenizin içerisinde kalmasıdır. Bu durumla özellikle de bulaşıkların yıkanma işlemi bitiminde kapağı açar açmaz karşılaşabilirsiniz.

Bir diğer koku nedeni ise bulaşık makinenizin gider hortumunda bulunan bir tıkanma olasılığıdır. Bu tıkanma BEKO bulaşık makinenizin pis suyu makinenizden dışarıya boşaltmasında kullanılan gider hortumundan dışarıya tıkanma nedeniyle atamadığından, bu pis suyun kokusu bulaşık makinenizi ve yıkadığınız bulaşıkları da etkileyebilir. Bu durumda beko servis çağırmanızı öneriyoruz.

Kokuya neden olan en büyük faktörlerden biri de muhtemelen bulaşık makinenizin en alt bölmesinde yer alan fıskiyenin altında bulunan bulaşık makinesi süzgecindeki tıkanmadır. Özellikle de günde birkaç kere bulaşık makinesi kullananlar, sık aralıklarla bu süzgecin kontrolünü ve temizliğini yapmalıdırlar. Unutulmamalıdır ki bulaşıklarınızda bulunan tüm atıklar ve kirler, bu süzgece ulaşmakta ve oradan da boşaltma hortumuna ulaşmaktadır. Bu süzgeçte meydana gelebilecek herhangi bir tıkanma, atıkların ve kirlerin makine dışına atılmasını engelleyecek ve bunları makinenizin iç bölümünde kalmasına neden olur. Bu da doğal olarak  bulaşık makinenizin yıkama esnasında ve sonrasında koku yapmasına neden olur.

Tüm kontrolleri yapmanıza rağmen bulaşık makinenizde koku problemi devam ediyorsa 444 1 804 teknik servis çağrı merkezimizi arayabilir, konu hakkında bilgi alabilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.