BEKO ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAHLİYE HORTUMU

Çamaşır makinelerinde ve bulaşık makinelerinde neredeyse en görevi tahliye hortumu yapmaktadır. Makinenin kirli çamaşırları tertemiz yıkaması için mutlaka suya ihtiyacı vardır. Suyun makineye gelmesi halinde makine temizleme işlemine geçer.

Beko çamaşır makinesi kirli suyu dışarı vermiyor, gibi sorunlar ile karşılaşılıyor ise ilk olarak tahliye hortumda bir arıza var mı diye bakılmalıdır. Hortumda bir tıkanma veya bükülme olması halinde kirli suyu atmakta makine zorluk çekecektir. Böyle durumlarda servisi aramadan önce mutlaka hortumun sağlamlığı kontrol edilmelidir.

Bir diğer sorun ise; çamaşır makinesinin alt katmanına takılan hortumunun bir ucu pompa motoruna diğer ucu ise banyoya veya lavabo giderine takılı olduğu için makine pompalama yapmıyor olabilir.

Beko çamaşır makinesi kullanıcıları tahliye hortumunu kendileri takmak isterler ise hortumu takarken mutlaka kullanma kılavuzunu okumalıdırlar. Kullanma kılavuzunda tercih edilen çamaşır makinesinin cinsine göre ne kadar yüksekliğe veya alçaklığa takılacağı yazmaktadır. Tahliye gider hortumu kullanma kılavuzunda anlatıldığı gibi takılır ise bir sorun hortum ile sorun yaşamanız neredeyse imkânsızdır. Fakat anlatılan ölçülerin dışında gelişi güzel takılır ise sorun ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Daha öncelerde çamaşır makinelerinin tahliye hortumuna ek parça yapılır ve hortum lavabo giderine takılırdı. Lavabo giderine takılan hortum zamanla çamaşır makinesinin içinde pis bir kokuya neden olurdu. Ama neyse ki! Artık bu yöntem fazla tercih edilmemektedir.

Tüm kontrolleri yapmanıza rağmen çamaşır makinenizde problem devam ediyorsa 444 1 804 teknik servis çağrı merkezimizi arayabilir, konu hakkında bilgi alabilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.