Camasir Makinesi Motoru

Camasir Makinesi Motoru

Beko Çamaşır makinesi yıkama yaparken kazan dönmüyor ve sıkıntı çıkarıyorsa problem var demektir. Burada kaynağa ulaşmak ve neden dönmediğini anlamak gerekecektir. Kazanın dönmemesinde temel neden anlaşılabilmeli ve kalıcı çözümlerle makine normal olarak çalışır hale getirilmelidir. Öncelikle çamaşır makinesi kullanım koşullarına uyuyor olmak önemlidir. Yanlış kullanım ve hatalı çamaşır yüklemek çamaşır makinesine zarar verebilecek ve birçok problemi de beraberinde getirecektir.

Beko çamaşır makinesi kazan dönmüyor neden olabilir? Neler yapılabilir?

–        Cihaz çok eskiyse ve yıllardır kullanılmaktaysa cihazda bulunan motor kömürünün bitmiş olma ihtimali düşünülmelidir.

–        Kazan kayışı yerinden çıkmış olabilir. Sürtünme dolayısı ile kayış deforme olmuş ve yerinden atmış olabilir. Motora ulaşan kablo takımından birisinde kopma veya kısa devre olmuş olma durumu olabilir. Kazan ile körük arasının açılması sonrası buraya minik parça çamaşırlar kaçmış olabilir ve bu şekilde bir problem olmuş ise kazan dönme eylemini gerçekleştiremeyecektir.

–        Rezistans yüksek oranda kireçlenmiş olup dolan üstü ile kazana kadar ulaşıp kazanın dönme eylemini yapmasına izin vermeyebilir. Eğer rezistanstan kaynaklı bu şekilde bir sıkıntı varsa tambur da zarar görecektir. Tamburda yırtılmalara sebep olabilecektir.

–        Aşırı derecede çamaşır yüklemek sonrasında kazan dönemeyecek kadar çok dolarak eylemi gerçekleştiremeyebilir.

–        Genellikle en büyük sıkıntılar bu anlamda motor kısmının zarar görmüş olmasıdır. Ve bu açıdan önlemler alınacaktır.

–        Tüm kontrolleri yapmanıza rağmen çamaşır makinenizde problem devam ediyorsa 444 1 804 beko teknik servis çağrı merkezimizi arayabilir, konu hakkında bilgi alabilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.